Βίκος Street Relays Χαλκίδας, Συνέντευξη Τύπου

25 Οκτ

Συνέντευξη τύπου θα δοθεί τη Δευτέρα 30 Οκτωβρίου 2017 και ώρα 12.00 το μεσημέρι, στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημαρχείου (Μέγαρο Κότσικα, παραλία), προκειμένου να ενημερωθείτε για το “Βίκος Street Relays Χαλκίδας 2017”.
Θυμίζουμε ότι ο Οργανισμός Άθλησης του Δήμου Χαλκιδέων (Δ.Ο.Α.Π.ΠΕ.Χ.), με τον σύλλογο ΕΡΜΗΣ 1877 και τoν ΑΣ Αθλητική Ακαδημία Χαλκίδας, και έχοντας την πολύτιμη υποστήριξη της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας, προκηρύσσουν:
• τους ομαδικούς αγώνες σκυταλοδρομίας κοινωνικού χαρακτήρα 4×2500μ., 2×5000μ.,
• τον ατομικό αγώνα αγωνιστικού χαρακτήρα 10 χιλιομέτρων, καθώς και
• τους αγώνες παιδικών σκυταλοδρομιών 4×50μ., 4×100μ.

Οι αγώνες των σκυταλοδρομιών στη Χαλκίδα έχουν ως αποκλειστικό σκοπό την δωρεά αθλητικού υλικού στα σχολεία της Χαλκίδας με την μεγαλύτερη συμμετοχή και τους καλύτερους χρόνους (ομαδικό) και είναι ένας από τους σημαντικότερους σταθμούς της μεγαλύτερης πανελλαδικής σειράς αγώνων δρόμου με την επωνυμία Βίκος Street Relays.
Είναι ο έβδομος αγώνας της σειράς και θα διεξαχθεί την Κυριακή 5 Νοεμβρίου στη Χαλκίδα.