Έκθεση προσχεδίων Αρχιτεκτονικού Διαγωνισμού για τη Δημοτική Αγορά Χαλκίδας

Έκθεση  προσχεδίων Αρχιτεκτονικού Διαγωνισμού για τη Δημοτική Αγορά Χαλκίδας
3 Μαρ

Εγκαινιάζεται τη Δευτέρα 6 Μαρτίου στις 19:00 στο Κόκκινο Σπίτι στη Χαλκίδα, η έκθεση προσχεδίων του Αρχιτεκτονικού Διαγωνισμού που πραγματοποιήθηκε για την Αποκατάσταση, Ανάδειξη, Ανάπτυξη και Λειτουργική Επανένταξη της Δημοτικής Αγοράς Χαλκίδας και της Ανάπλασης των επιφανειών της γειτνιάζουσας Πλατείας Αγοράς.
Στην έκθεση θα παρουσιαστούν τα σχέδια των συμμετεχόντων που διακρίθηκαν και έλαβαν Βραβεία, Επαίνους και εύφημες μνείες, προκειμένου οι πολίτες να ενημερωθούν και να αποκτήσουν μια πρώτη εικόνα για τη σχεδιαζόμενη ανάπλαση και αποκατάσταση της Δημοτικής Αγοράς Χαλκίδας.
Η έκθεση θα λειτουργεί καθημερινά 10:00-13:00 και θα διαρκέσει έως την Παρασκευή 10 Μαρτίου 2017.