Μοναδική μουσική βραδιά από τη Φιλαρμονική της Γενεύης

Μία μοναδική μουσική βραδιά με την MMPLO Φιλαρμονική της Γενεύης, είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν εκατοντάδες θεατές που βρέθηκαν το βράδυ της Τετάρτης 12 Ιουλίου, στην πλατεία Μάλλιου της Χαλκίδας.
Ήταν μια βραδιά, ενταγμένη στο Πολιτιστικό Καλοκαίρι του Δήμου Χαλκιδέων και ειδικότερα στον μήνα των Φιλαρμονικών, τον Ιούλιο.
Στο τέλος της συναυλίας, που ολοκληρώθηκε με μια μεγάλη επιτυχία του Μάνου Χατζηδάκι, από τον δίσκο “Ποτέ την Κυριακή”, ο Δήμαρχος Χρήστος Παγώνης συνεχάρη τον μαέστρο της Φιλαρμονικής Ivo Panetta και τα μέλη αυτής, για την υπέροχη βραδιά που προσέφεραν και για το γεγονός ότι συμπεριέλαβαν τη Χαλκίδα στο καλοκαιρινό μουσικό πρόγραμμα τους.
Με την ευκαιρία ο Δήμαρχος ανέφερε ότι τις φετινές εκδηλώσεις για την πολιούχο της Χαλκίδας Αγία Παρασκευή, θα λαμπρύνει με την παρουσία της την παραμονή της γιορτής, εκτός από τη Φιλαρμονική του Δήμου Χαλκιδέων και η αντίστοιχη του Πολεμικού Ναυτικού.