Ο ΔΟΑΠΠΕΧ δεν έχει καμία εμπλοκή με τη διοργάνωση του «1ου Λαϊκού Αγώνα Μνήμης Ν. Αρτάκης»

Ο Δημοτικός Οργανισμός Άθλησης Πολιτισμού & Περιβάλλοντος Χαλκίδας (ΔΟΑΠΠΕΧ), σας γνωρίζει, ότι ο Οργανισμός μας, ουδεμία εμπλοκή έχει με τη διοργάνωση του «1ου Λαϊκού Αγώνα Μνήμης Ν. Αρτάκης», όπως επίσης για το ίδιο θέμα μας ενημέρωσαν και οι υπόλοιποι φορείς, όπως: Δ/νση 1β/θμιας και 2β/θμιας Εκπ/σης, ΕΑΣ Ανατ. Στερεάς & Εύβοιας (στίβος) κλπ, που θεωρητικά συμμετέχουν και οι οποίοι δηλώνουν πλήρη άγνοια.
Επιπλέον η Επιτροπή Ποιότητας Ζωής Δ.Χ., δεν έχει ενημερωθεί εγγράφως, με συνέπεια να μην έχει εκδοθεί η αντίστοιχη άδεια για τις κυκλοφοριακές ρυθμίσεις, που οφείλουν οι διοργανωτές παρόμοιων αθλητικών εκδηλώσεων να κατέχουν, με σκοπό την ασφαλή και ομαλή διεξαγωγή αγώνων.