Συγχαρητήρια Δημάρχου Χαλκιδέων στους μικρούς μουσικούς

Τις εντυπωσιακές επιδόσεις των μαθητών του Δημοτικού Ωδείου Χαλκίδας “Ν. Σκαλκώτας” είχε την ευκαιρία να παρακολουθήσει από κοντά ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης στην διάρκεια συναυλίας που διοργανώθηκε την Δευτέρα 12 Ιουνίου στο Θέατρο Παπαδημητρίου.
Συμμετείχαν οι μαθητές κιθάρας που ανήκουν στις τάξεις της Ειρήνης Λάζου και του Δημήτρη Ιωάννου και οι μαθητές βιολοντσέλου που ανήκουν στην τάξη του Μαρσέλ Σπινέι.
Στο τέλος της εκδήλωσης, ο Δήμαρχος συνεχάρη όλους τους μαθητές και τους καθηγητές τους, για το σημαντικό έργο που επιτελούν στο Δημοτικό Ωδείο, καθώς και τους γονείς που στηρίζουν τα παιδιά τους, προκειμένου να αποκτήσουν μουσική παιδεία.
Με την ευκαιρία ο Δήμαρχος ανέφερε ότι, μετά την απόκτηση του “Αρχοντικού Ρενιέρη” στην περιοχή Σουβάλας, ο Δήμος Χαλκιδέων προωθεί διαδικασίες σύνταξης μελέτης για την αναπαλαίωσή του, με στόχο να φιλοξενηθεί εκεί κομμάτι του Δημοτικού Ωδείου.