«Γιατί μας αξίζει μια θάλασσα, καθαρή!» – Εθελοντές καθάρισαν το βυθό της παραλίας Χαλκίδας.

«Γιατί μας αξίζει μια θάλασσα, καθαρή!» - Εθελοντές καθάρισαν το βυθό της παραλίας Χαλκίδας.
12 Οκτ

Μια σημαντική προσπάθεια πλαισιώθηκε από εθελοντές, μικρούς και μεγάλους, το Σάββατο το πρωί, στην παραλία Χαλκίδας, οι οποίοι απέδειξαν έμπρακτα ότι αγαπούν και φροντίζουν την πόλη μας.

akti buthos3

Τους αξίζουν πολλά συγχαρητήρια, για τη συμμετοχή τους, στον αγώνα για καθαρισμό του βυθού της παραλίας και αποτελούν παράδειγμα προς μίμηση για τον καθένας μας ξεχωριστά και σαν κοινωνικό σύνολο, αφού όλοι έχουμε ευθύνη της προστασίας του περιβάλλοντος που ζούμε και της θάλασσάς μας, η οποία είναι το κύριο χαρακτηριστικό της Χαλκίδας.

Με την υποστήριξη του ΔΟΑΠΠΕΧ, του Δήμου Χαλκίδας και της Υπηρεσίας Καθαριότητας του Δήμου, οι Ομάδες του Thalassa Diving School (Γιώργος Μοναστήρογλου) και του Adventure-Chalkida (Πάνου Αγιαννίτη) ανέλαβαν την πρωτοβουλία για τον καθαρισμό του βυθού, όπου συμμετείχαν δύτες, αλλά και ομάδα των Προσκόπων της πόλης μας.

akti buthos2

Η Πρόεδρος του ΔΟΑΠΠΕΧ, Λίλιαν Ζλακώνη εξέφρασε τα συγχαρητήριά της για την προσπάθεια «Ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ, για την πρωτοβουλία των εθελοντών που καταδύθηκαν και όσων συνέβαλαν στον καθαρισμό του βυθού της παραλίας μας. Μπράβο για την προσπάθεια, μπράβο για την ευαισθησία, μπράβο γιατί δείχνετε έμπρακτα πόσο αγαπάτε την πόλη μας. Σας χρειαζόμαστε!! Σας ευχαριστούμε όλους».

akti buthos4

akti buthos5