Διήμερες εκδηλώσεις για την απελευθέρωση της Εύβοιας

4 Απρ

Διήμερες εκδηλώσεις τιμής και μνήμης για την απελευθέρωση της Εύβοιας απο τον Τουρκικό Ζυγό, θα πραγματοποιηθούν 8 και 9 Απριλίου 2017, με τη συνεργασία του Δήμου Χαλκίδας, της ΟΠΣΕ, του ΔΟΑΠΠΕΧ και της Εταιρείας Ευβοϊκών Σπουδών.

Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

Σάββατο 8 Απριλίου,

19.30 – Λαμπαδηδρομία απο το Κόκκινο Σπίτι με τη συνοδεία της Φιλαρμονικής Ορχήστρας και Χορευτικών Συγκροτημάτων
20.00 – Άφιξη στο Τζαμί
20.10 – Πρόγραμμα Παραδοσιακών Χορών

Κυριακή 9 Απριλίου,

10.45, – Στον Ιερό Ναό του Αγίου Νικολάου Χαλκίδας, δοξολογία.