Εγκαίνια της Δημοτικής Πινακοθήκης Χαλκίδας

18 Απρ

Ο Δήμαρχος Χαλκιδέων, Χρήστος Παγώνης σας προσκαλεί στα εγκαίνια της Δημοτικής Πινακοθήκης  – πρώην κτίριο ΑΣΑΧ, που θα πραγματοποιηθούν την Τετάρτη 19 Απριλίου 2017 και ώρα 7 το απόγευμα. Παράλληλα θα εγκαινιαστεί η έκθεση ζωγραφικής με τίτλο:

«Η Εύβοια του Δημήτρη Μυταρά», επιλογές έργων απο την Ιδιωτική Συλλογή της ΑΓΕΤ Ηρακλής.

Συναυλία σπουδαστών του Δημοτικού Ωδείου Χαλκίδας Νίκος Σκαλκώτας

Συναυλία θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 25 Ιουνίου 2017 και ώρα 18.30, στο Θέατρο Παπαδημητρίου, με είσοδο ελεύθερη, των σπουδαστών του Δημοτικού Ωδείου Χαλκίδας «Νίκος Σκαλκώτας», των τάξεων: Όλγας Κετσεμενίδου, Καλλιόπης Στρατάκια, Δημήτρη Κικίδη και Δήμητρας Στεφάνου.

20 Δεκ

Εκδήλωση με τίτλο «Αναζητώντας τις ρίζες μας μέσα από την πορεία του χρόνου και η μεσαιωνική τάφρος στην Σχολή Πεζικού Χαλκίδας» συνδιοργανώνουν η Εταιρεία Ευβοϊκών Σπουδών, ο Δήμος Χαλκιδέων και η Περιφερειακή Ενότητα Ευβοίας, στα πλαίσια του εορτασμού για τα 35 χρόνια του Λαογραφικού Μουσείου Χαλκίδας, η οποία θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα εκδηλώσεων της Σχολής Πεζικού […]

web development by egritosgroup.gr