Εκδήλωση για το παιδί και φιλανθρωπικό Χριστουγεννιάτικο Bazzar

5 Δεκ

Ο Πανευβοϊκός Σύλλογος «Ο Καλός Σαμαρείτης» διοργανώνει εκδήλωση για την Παγκόσμια Ημέρα του Παιδιού, με την υποστήριξη του ΔΟΑΠΠΕΧ και του Δήμου Χαλκιδέων.

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 6 Δεκεμβρίου 2016 και ώρα 7 το απόγευμα, στην αίθουσα τελετών του Δημαρχείου Χαλκίδας, 1ος όροφος – παραλία.

Ομιλητές:

Λένα Μεταξά, εκπαιδευτικός
Θέμα: Υπερευαίσθητα παιδιά, χαρισματικά παιδιά.
Κωνσταντίνος Κουρμπέτης, Διευθυντής Μουσικού Γυμνασίου Χαλκίδας «Νίκος Σκαλκώτας»
Θέμα: Η επίδραση της μουσικής στην ψυχοσύνθεση του παιδιού.

Συμμετέχουν: Η Παιδική και η Νεανική Χορωδία του Καλλιτεχνικού Εργαστηρίου «ΑΣΤΡΟΛΑΒΟΣ».

Μετά το πέρας της εκδήλωσης, στις 8.30 το βράδυ θα ακολουθήσουν τα εγκαίνια του πενθήμερου Χριστουγεννιάτικου Bazzar του Συλλόγου, στην αίθουσα Αριστοτέλης του Δημαρχείου Χαλκίδας (παραλία).

Είσοδος ελεύθερη.