Εκδήλωση – Ομιλία «Ανασκαφική έρευνα Τύμβου Καστά Αμφίπολης 2012 – 2014»

Εκδήλωση - Ομιλία Ανασκαφική έρευνα Τύμβου Καστά Αμφίπολης 2012 - 2014
28 Μαρ

Εκδήλωση με ομιλήτρια την Επίτιμη Έφορο Αρχαιοτήτων της Εφορείας Αρχαιοτήτων Σερρών, κ.Κατερίνας Περιστέρη, θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 5 Απριλίου 2017 και ώρα 7.30 το απόγευμα, στην αίθουσα συνεδριάσεων του ΔΟΑΠΠΕΧ (Αβάντων 50, 1ος όροφος, Χαλκίδα), με θέμα «Ανασκαφική Έρευνα Τύμβου Καστά Αμφίπολης 2012 – 2014».

Διοργανωτές:
Ευβοϊκή Αρχαιόφιλος Εταιρεία, Περιφερειακή Ένωση Δήμων Κεντρικής Μακεδονίας, Δήμος Χαλκιδέων, Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Εύβοιας, με την ευγενική υποστήριξη του ΔΟΑΠΠΕΧ.