Εκδήλωση τιμής και μνήμης της Εθνικής Ηρωίδας «Λέλας Καραγιάννη – Μπουμπουλίνας»

Αφιέρωμα στην Ηρωίδα «Λέλα Καραγιάννη – Μπουμπουλίνα» θα πραγματοποιήσει η Ο.Π.Σ.Ε. με την ευγενική συμπαράσταση του ΔΟΑΠΠΕΧ, την Κυριακή 25 Σεπτεμβρίου 2016.
Το πρόγραμμα έχει ως εξής:
9.45, Εκκλησιασμός στον Ι.Ναό Αγίου Νικολάου Χαλκίδας μετά μνημοσύνου στη μνήμη της ηρωίδος και των συν αυτής εκτελεσθέντων
10.30, Επιμνημόσυνη Δέηση, Κατάθεση στεφάνων στην Προτομή της Ηρωίδας στην παραλία Χαλκίδας και Εθνικός Ύμνος απο την μπάντα του Δήμου Χαλκίδας.
Θα ακολουθήσει καφές στο ξενοδοχείο «Παλίρροια».