Ένθερμη υποστήριξη εκ μέρους των συλλογικών φορέων της Χαλκίδας και του Νομού για τις εκδηλώσεις των Αποκριών από τον Δήμο Χαλκιδέων

6 Μαρ

Με διαδοχικές επιστολές προς τον Δήμο Χαλκιδέων και τον ΔΟΑΠΠΕΧ, ο ένας μετά τον άλλο, οι φορείς της πόλης μας και του νομού, εκφράζουν τις ευχαριστίες τους και δίνουν συγχαρητήρια στη Δημοτική Αρχή, για το αδιαμφισβήτητα θετικό αποτέλεσμα των πολιτιστικών δράσεων, που έλαβαν χώρα κατά τη διάρκεια των αποκριών του 2017.
Ειδικότερα, το Επιμελητήριο Εύβοιας υπογραμμίζει ότι οι φετινές εκδηλώσεις συνέβαλαν στην ανάπτυξη της επιχειρηματικότητας και ανέδειξαν τον τόπο μας σε εξαίρετο τουριστικό προορισμό, η Ένωση Ξενοδόχων Εύβοιας επισημαίνει την αύξηση της επισκεψιμότητας στη διανυόμενη δύσκολη οικονομική συγκυρία και ο Εμπορικός και Βιομηχανικός Σύλλογος Χαλκίδας τονίζει τη σημαντική τόνωση της αγοράς καθ’ όλη τη διάρκεια των εκδηλώσεων.
Επιπρόσθετα, η Ομοσπονδία Επαγγελματιών-Βιοτεχνών και Εμπόρων Εύβοιας και η Ομοσπονδία Εμπορίου & Επιχειρηματικότητας Εύβοιας στις ευχαριστήριες επιστολές τους αναφέρουν ότι ο θεσμός του Θαλασσινού Καρναβαλιού θα δημιουργήσει σε βάθος χρόνου τις κατάλληλες προοπτικές για ανάπτυξη του τουρισμού και του εμπορίου, ενώ τέλος ο Εξωραϊστικός Πολιτιστικός Περιβαλλοντικός Σύλλογος Κανήθου επισημαίνει τον ιδιαίτερο ψυχαγωγικό χαρακτήρα και την πρωτοτυπία των εκδηλώσεων που πραγματοποιήθηκαν.