Μαθητική συναυλία του Δημοτικού Ωδείου «Νίκος Σκαλκώτας»

Μαθητική συναυλία του Δημοτικού Ωδείου Νίκος Σκαλκώτας
4 Μαΐ

Ο ΔΟΑΠΠΕΧ σας προσκαλεί στη μαθητική συναυλία πιάνου της τάξης της καθηγήτριας Γιάννης Γκαρά του Δημοτικού Ωδείου Χαλκίδας «Νίκος Σκαλκώτας, που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 6 Μάη, στις 8 το βράδυ στο Θέατρο Παπαδημητρίου. Είσοδος ελεύθερη.

Aναμνηστικό Γραμματόσημο από το Δήμο Χαλκιδέων
18 Απρ

Aναμνηστικό Γραμματόσημο, με αφορμή τα εγκαίνια του κτιρίου του πρώην ΑΣΑΧ, εξέδωσε ο Δήμος Χαλκιδέων σε συνεργασία με τα Ελληνικά Ταχυδρομεία. Συγκεκριμένα, εκδόθηκε σειρά γραμματοσήμων, σε περιορισμένο αριθμό, στα οποία απεικονίζεται το κτίριο και τα οποία ως πρώτη ημέρα κυκλοφορίας θα έχουν την ημέρα των εγκαινίων, Τετάρτη 19 Απριλίου 2017.

Τελετή λήξης Θαλασσινού Καρναβαλιού - Τηλεοπτική μετάδοση απο το Star Κεντρικής Ελλάδας
14 Φεβ

ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ ΘΑΛΑΣΣΙΝΟΥ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙΟΥ – Ώρα έναρξης 18:30 Με θέμα της τελετής λήξης «Το Χρονικό της Τροίας», ένα γεγονός που συνδέεται άμεσα με την ιστορία της περιοχής, την Αυλίδα και την έναρξη του Τρωικού Πολέμου, η Χαλκίδα σας περιμένει σε ένα ξεχωριστό υπερθέαμα με πυροτεχνήματα, ηχητικά και οπτικά εφέ. Εναέριες και θαλάσσιες γιγάντιες φιγούρες, δεκάδες […]