Παιδική Θεατρική παράσταση: «Η Ωραία Κοιμωμένη»

Το Σάββατο 5 Αυγούστου και ώρα 21:00, στο Θέατρο Ορέστη Μακρή (Πάρκο Λαού Χαλκίδας) θα παρουσιαστεί η παιδική θεατρική παράσταση «Η Ωραία Κοιμωμένη»
Τιμή ταμείου: 10€ γενική είσοδος
Τιμές προπώλησης: 8€ (έξω από το χώρο του θερινού Κινηματογράφου REX)

Το κλασσικό, αγαπημένο παραμύθι Ωραία Κοιμωμένη, έρχεται το καλοκαίρι να κερδίσει το ενδιαφέρον μικρών και μεγάλων, προσφέροντας θέαμα, διασκέδαση, αλλά και σύγχρονα μηνύματα, ειδικά στα παιδιά. Ενα παιδικό έργο με συναρπαστική πλοκή, που μεταμορφώνεται ταυτόχρονα σε ένα μουσικό παραμύθι πλημμυρισμένο από τις υπέροχες μελωδίες του μοναδικού, γνωστού συνθέτη Δημήτρη Μπουζάνη (Α΄ βραβείο καλύτερης χορωδίας το 1998 και το Α΄ βραβείο καλύτερου μαέστρου στο διαγωνισμό Hessen Chorwettbewerb το 2000, παραστάσεις «Mamma Mia», «Ας ερχόσουν για λίγο», «Όλα τα δειλινά του κόσμου» φεστιβάλ Αθηνών & Επιδαύρου 2017).

Το έργο σκηνοθετεί ο Γιώργος Γιανναράκος
Παίζουν και τραγουδούν οι ηθοποιοί: Κατερίνα Αθανασιάδη, Αλέξανδρος Βάρθης, Αφροδίτη Βραχοπούλου, Λευτέρης Παπακώστας,Νικόλας Φραγκιουδάκης, Ελενα Χαραλαμπούδη.