Παιδική θεατρική παράσταση «Ο Μαγικός Αυλός»

Παιδική θεατρική παράσταση Ο Μαγικός Αυλός
28 Αυγ

Ο Σύλλογος «Άνθρωπος – Ελπίδα – Πολιτισμός» με τη συμπαράσταση του ΔΟΑΠΠΕΧ, διοργανώνει και σας προσκαλεί στην παιδική θεατρική παράσταση της Κάρμεν Ρουγγέρη «Ο Μαγικός Αυλός», το Σάββατο 2 Σεπτεμβρίου στο θέατρο Ορέστης Μακρής, στις 9 το βράδυ. Μέρος των εισιτηρίων θα διατεθεί για τους σκοπούς του συλλόγου.

Το Πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής ετοιμάζεται να υποδεχτεί και φέτος, παιδιά και μαθητές του Δήμου Χαλκιδέων

Με την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς και μετά τις απαραίτητες εργασίες βελτίωσης του χώρου, των υποδομών και συντήρησης του εξοπλισμού, από τη Δευτέρα 3 Οκτωβρίου 2016, ξεκινά τη λειτουργία του, το Πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής του ΔΟΑΠΠΕΧ. Το Πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής λειτουργεί με έμπειρο εκπαιδευτή και άρτια εξοπλισμένο (σήματα, ηλεκτρικά αυτοκινητάκια, ποδήλατα), σε ένα πανέμορφο […]

Aναμνηστικό Γραμματόσημο από το Δήμο Χαλκιδέων
18 Απρ

Aναμνηστικό Γραμματόσημο, με αφορμή τα εγκαίνια του κτιρίου του πρώην ΑΣΑΧ, εξέδωσε ο Δήμος Χαλκιδέων σε συνεργασία με τα Ελληνικά Ταχυδρομεία. Συγκεκριμένα, εκδόθηκε σειρά γραμματοσήμων, σε περιορισμένο αριθμό, στα οποία απεικονίζεται το κτίριο και τα οποία ως πρώτη ημέρα κυκλοφορίας θα έχουν την ημέρα των εγκαινίων, Τετάρτη 19 Απριλίου 2017.