Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων – Παγκορασίδων Α΄ Νοτίου Ομίλου

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων – Παγκορασίδων Α΄  Νοτίου Ομίλου
29 Ιούν

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων – Παγκορασίδων Α΄  Νοτίου Ομίλου

Ο ΣΕΓΑΣ, σε συνεργασία με την ΕΑΣ Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Ανατολικής Στερεάς-Εύβοιας και το Δημοτικό Οργανισμό Άθλησης Πολιτισμού & Περιβάλλοντος Χαλκίδας (ΔΟΑΠΠΕΧ), διοργανώνουν, το «Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων – Παγκορασίδων Α΄  Νοτίου Ομίλου», που θα διεξαχθεί , το Σάββατο 30 Ιουνίου και Κυριακή 01 Ιουλίου 2018, στη Δημοτικό Στάδιο Χαλκίδας.

Το αγωνιστικό πρόγραμμα έχει ως εξής:

Νότιος όμιλος Χαλκίδα
Στα παρακάτω αγωνίσματα θα διεξαχθούν απευθείας τελικοί:
Σφυροβολία Παμπαίδων Α΄ (Α΄ ημέρα)
Άλμα Τριπλούν Παμπαίδων Α΄ (Α΄ ημέρα)
Δισκοβολία Παγκορασίδων Α΄ (Α΄ ημέρα)
Σφυροβολία Παγκορασίδων Α΄ (Β΄ ημέρα)
100 μ. εμπ. Παμπαίδων Α΄ (Β΄ ημέρα) – 2 Τελικές Σειρές
Άλμα επί κοντώ Παμπαίδων Α΄ (Β΄ ημέρα)
Ακοντισμός Παμπαίδων Α΄ (Β΄ ημέρα)

Στον προκριματικό του ύψους Παγκορασίδων Α΄ και βάσει της παραγράφου 13.2.2 της Προκήρυξης θα διεξαχθούν δύο (2) γκρουπ προκριματικών. Οι αθλήτριες θα δηλώσουν ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ στην αίθουσα κλήσης σε ποιο γκρουπ του προκριματικού επιθυμούν να συμμετέχουν.

Στο 1ο γκρουπ θα συμμετέχουν όσες αθλήτριες επιθυμούν να αγωνιστούν στο ύψος επιλογής 1.50μ. και στο 2ο γκρουπ οι αθλήτριες που επιθυμούν να ακολουθήσουν και τα τρία διαδοχικά ύψη, 1.40μ., 1.45μ. και 1.50μ.

Σε ό,τι αφορά τον τρόπο διεξαγωγής, μετά το τέλος της προθέρμανσης η οποία θα είναι κοινή και για τα δύο γκρουπ, θα ξεκινήσει ο προκριματικός με τις προσπάθειες των αθλητριών του 1ου γκρουπ και θα ακολουθήσουν οι προσπάθειες των αθλητριών του 2ου γκρουπ.

Στον προκριματικό του μήκους Παγκορασίδων Α΄, λόγω της μεγάλης συμμετοχής, θα διεξαχθούν δύο γκρουπ προκριματικών, βάσει των καλύτερων φετινών επιδόσεων, στις παρακάτω ώρες:
1ο γκρουπ ώρα 09.00 π.μ.
2ο γκρουπ ώρα 10.00 π.μ.

Στο 1ο γκρουπ θα μετάσχουν οι παρακάτω αθλήτριες:
ΜΠΕΡΤΣΙΜΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ – ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ
ΧΡΗΣΤΟΦΗ ΙΩΑΝΝΑ-ΡΑΦΑΗΛ – ΕΥΔΑΜΟΣ ΓΣ
ΠΟΙΡΑΖΙΔΗ ΝΙΚΟΛΙΑ – ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ
ΔΗΜΑ ΜΙΧΑΕΛΑ ΣΑ – ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ
ΔΟΥΛΙΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑ – ΓΑΣ ΜΑΛΙΩΝ
ΚΑΡΛΙΚΟΒΑΛΗ ΣΤΕΦΑΝΙΑ – ΟΦΚΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΒΑΛΕΡΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ – Ο.Φ.Η.
ΒΟΚΟΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ – ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ
ΜΑΛΛΗ ΜΑΡΙΑ – ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΤΖΙΝΤΗ ΘΕΟΦΑΝΙΑ – ΓΣ ΑΡΚΑΔΙΑΣ
ΛΕΚΚΑ ΒΑΡΒΑΡΑ – ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
ΛΥΜΠΕΡΗ ΜΕΛΙΤΙΝΗ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΕΛΕΝΗ – ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ
ΓΚΑΓΚΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ – Ο.Φ.Η.

Στο 2ο γκρουπ θα μετάσχουν οι παρακάτω αθλήτριες:
ΣΥΡΡΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ – ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ – ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ
ΓΕΡΟΜΑΡΚΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ – ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
ΦΑΣΣΑΡΗ ΑΘΗΝΑ – ΑΕ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΒΕΛΗ ΚΑΙΤΗ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΤΣΙΜΠΙΣΚΑΚΗ ΟΚΑ – ΑΡΚΑΔΙ
ΚΟΥΡΛΑ ΣΟΦΙΑ – ΓΑΣ ΣΚΑΛΑΣ
ΜΠΑΤΣΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ – ΓΑΣ ΣΚΑΛΑΣ
ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΗ ΒΑΙΑ – ΠΑΟ ΘΕΡΣΙΠΟΣ Ο ΕΡΩΕΟΣ
ΜΑΝΣΟΥΡ ΜΥΡΙΑΜ – ΕΥΔΑΜΟΣ ΓΣ
ΒΕΝΤΟΥΡΗ ΚΛΕΛΙΑ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΠΟ
ΧΩΝΑ ΗΛΙΑΝΑ – ΑΝΔΡΙΑΚΟΣ ΟΦ
ΛΑΜΠΡΟΥ ΜΑΡΙΑ- ΧΡΙΣΤΙΝΑ – ΓΣ ΝΕΑΡΧΟΣ
ΜΠΟΜΠΟΤΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ – ΣΑ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ
ΓΚΙΟΥΣΗ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ – ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
ΤΣΟΛΛΑΚΟΥ ΕΡΙΣΑ – ΦΙΛΑΘΛ. ΓΠΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ
ΜΠΟΥΚΗ ΑΛΙΚΗ – ΓΑΣ ΩΡΩΠΙΩΝ
ΚΑΠΕΛΕΝΤΖΗ ΕΥΣΤΡΑΤΙΑ – ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ

Λόγω της μεγάλης συμμετοχής στον προκριματικό του μήκους Παμπάιδων Α΄, η νέα ώρα διεξαγωγής του αγωνίσματος είναι στις 11.15 το πρωί.

 

Το νέο πρόγραμμα

ΚΥΡΙΑΚΗ 01/07/2018 ΠΡΩΙ
ΩΡΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ   ΟΡΙΑ
08.30 3.000μ. ΒΑΔΗΝ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
08.30 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 38.00 μ
09.00 100μ. ΕΜΠ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ
09.00 ΜΗΚΟΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ (ΓΚΡΟΥΠ 1) 5.10 μ.
09.00 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 10.80 μ.
09.00 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 3.30 μ.
09.15 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΕΞΑΘΛΟΥ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ
09.30 80μ. ΕΜΠ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ
10.00 ΜΗΚΟΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ (ΓΚΡΟΥΠ 2) 5.10 μ.
10.00 600μ. ΠΕΝΤΑΘΛΟΥ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
10.00 ΥΨΟΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 1.50 μ
10.20 150μ. ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ
10.40 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 41.00 μ.
10.40 150μ. ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ
11.00 1.000μ. ΕΞΑΘΛΟΥ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ
11.15 ΜΗΚΟΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 5.90μ
11.20 80μ. ΠΑΓΚΟΡΑΣΊΔΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ
11.40 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 40.00 μ.
11.50 80μ. ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

Σχετικά Άρθρα

Πάντα δίπλα μας, στην πρώτη γραμμή!
29 Απρ

Ιδιαίτερα σημαντική ήταν η συμβολή εθελοντών και φορέων στην ομαλή διοργάνωση του Chalkida Bridges Marathon. Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους όσους βοήθησαν για να έχουμε ένα επιτυχημένο αποτέλεσμα. Ευχαριστούμε ιδιαίτερα, την αστυνομία Εύβοιας, την Τροχαία Χαλκίδας, την Πυροσβεστική Υπηρεσία, το Νοσοκομείο, το ΕΚΑΒ, το Λιμεναρχείο Χαλκίδας, τον ΟΛΝΕ, το Σώμα Εθελοντών Σαμαρειτών, τους Ποδηλάτες Χαλκίδας, […]

Ποδηλατοβόλτα στη Χαλκίδα
21 Σεπ

Στα πλαίσια των δράσεων για την «Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Κινητικότητας 2017» που διοργανώνει ο Δήμος Χαλκιδέων, σε συνεργασία με το Οργανισμό Άθλησης Πολιτισμού & περιβάλλοντος Χαλκίδας, χθές το απόγευμα της Τετάρτης 20/9/17, με εκκίνηση από τα Αγάλματα, στην παραλία Χαλκίδας, ξεκίνησε η «ΠΟΔΗΛΑΤΟΒΟΛΤΑ», με τη συμμετοχή μελών ποδηλατικών συλλόγων και ανεξάρτητες συμμετοχές, ολοκληρώνοντας έτσι τη χθεσινή […]

graphics design by citrine.gr
Powered by ΚτΠ
web development by ΕΓΚΡΙΤΟΣ GROUP