Δράση ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης για την Παγκόσμια Ημέρα ΑμεΑ

27 Νοέ

Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία, που έχει οριστεί η 3η Δεκέμβρη, το Ειδικό Νηπιαγωγείο Χαλκίδας με την υποστήριξη του Οργανισμού Πολιτισμού του Δήμου Χαλκιδέων, πραγματοποιεί δράση ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης, την Παρασκευή 1η Δεκεμβρίου, απο τις 10.30  το πρωί έως τις 12.30 το μεσημέρι, στον πεζόδρομο της Αβάντων (πίσω απο τον Ι.Ναό του Αγίου Νικολάου).

«Στολίζουμε το δικό μας Χριστουγεννιάτικο δέντρο, κηρύττοντας την έναρξη των γιορτών των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς στην πόλη μας. Εορταστικό τόνο στην εκδήλωση θα δώσει η Φιλαρμονική Ορχήστρα του Δήμου Χαλκιδέων και ο Άγιος Βασίλης»