Μια ιστορική – φωτογραφική αναδρομή σε πέντε εποχές της πόλης μας!

Ο Δ.Ο.Α.Π.ΠΕ.Χ._πολιτισμός και η Εταιρεία Πολιτισμού Χαλκίδας συνδιοργανώνουν και σας προσκαλούν στην έκθεση φωτογραφίας, «επ αυτώ τω Ευρίπω».
Μια γενικευμένη ιστορική-φωτογραφική αναδρομή σε πέντε εποχές της πόλης.
Εγκαίνια, Δευτέρα 11 Ιουλίου , 8:30μμ, στην αίθουσα ‘Αριστοτέλης’ στην Παραλία.
Ο Γιάννης Ζήκος, ανέλαβε εθελοντικά όλο το εικαστικό μέρος της έκθεσης (αρχιτεκτονικό, γραφιστικό , κτλ), καθώς και αρκετά μέλη της Εταιρείας και εθελοντές που συμμετέχουν με κάθε τρόπο σε αυτή την ιδέα !Ευχαριστούμε για την ευγενική χορηγία του τον κ Αλέξανδρο Θεοδώρου Διευθ. Σύμβουλο της ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΑΕ.
Σκοπός της έκθεσης, εν όψει και των αγώνων του Eurobasket U20 Νέων-Ανδρών, που διεξάγονται την ίδια χρονική περίοδο στην πόλη μας, είναι η επιθυμία μας να πληροφορήσουμε και τους ξένους μας για την ιστορία της Χαλκίδας, που είναι από τις αρχαιότερες της Ελλάδας και όλης της Ευρώπης και κατοικείται περισσότερο από πέντε χιλιετίες !
Η παρουσία σας θα είναι χαρά και τιμή μας !
Διάρκεια έκθεσης : δυο εβδομάδες
Ωρες : 10:30 – 13:00 & 19:00 – 23:00