Με STAN στο Θαλασσινό Καρναβάλι της Χαλκίδας!

8 Μαρ

Με Συναυλία με τον αγαπημένο μας STAN θα κλείσει φέτος το Θαλασσινό Καρναβάλι της Χαλκίδας!

Άναμμα Χριστουγεννιάτικων δέντρων σε στεριά και θάλασσα, στη Χαλκίδα

Ο Δήμος Χαλκιδέων έχει φορέσει τα γιορτινά του και είναι έτοιμος να δώσει το σύνθημα, για την έναρξη σειράς Χριστουγεννιάτικων εκδηλώσεων, που θα γεμίσουν με χαρά και φως όλο τον Δήμο, από άκρη σε άκρη. Η αυλαία των εκδηλώσεων «ανοίγει» την Πέμπτη 14 Δεκεμβρίου 2023 και ώρα 19:00, στον προβλήτα του Αγίου Νικολάου, στη Χαλκίδα, […]

Ημερίδα από το Εργαστήρι Τέχνης Χαλκίδαςμε θέμα «Άγγελος Εξάγγελος»

Το εργαστήρι Τέχνης Χαλκίδας με τη συμπαράσταση του ΔΟΑΠΠΕΧ, σας προσκαλεί στην Ημερίδα του με θέμα «Άγγελος Εξάγγελος», με ομιλήτρια την κα Δωροθέα Γιαννούκου. Η διάλεξη θα πραγματοποιηθεί Τετάρτη 13 Δεκεμβρίου 2023 ώρα 19:30 συνεδριακή αίθουσα Αβάντων 50 του παλαιού Δημαρχείου Χαλκίδας (1ος όροφος).