Ο ΔΟΑΠΠΕΧ προχώρησε σε εργασίες στο Γήπεδο Νέας Λαμψάκου, που κρίθηκαν απαραίτητες για την αποφυγή τυχόν προβλημάτων κατά την περίοδο του χειμώνα.Συγκεκριμένα, γίνονται εργασίες διαμόρφωσης του περιβάλλοντα χώρου των αποδυτηρίων, που αφορούν στην απορρόφηση όμβριων υδάτων που προκαλούνται από τη βροχή. Η ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΔΟΑΠΠΕΧ ΛΙΛΙΑΝ ΖΛΑΚΩΝΗ
Ποδηλατοβόλτα στη Χαλκίδα, με μικρούς και μεγάλους!
![Ποδηλατοβόλτα στη Χαλκίδα, με μικρούς και μεγάλους!](https://doappex.dimoschalkideon.gr/wp-content/uploads/sites/3/2016/05/podilatovolta-1-200x200.jpg)
Ποδηλατοβόλτα διοργάνωσε ο ΔΟΑΠΠΕΧ το Σάββατο το απόγευμα, στα πλαίσια του 3rd Chalkida Bridges Marathon.
Μικροί και μεγάλοι απο Ομάδες Ποδηλατών της πόλης μας, γονείς με τα παιδιά τους, συμμετείχαν στο γύρο της Χαλκίδας, ακολουθώντας τη διαδρομή του Μαραθωνίου διασχίζοντας την πόλη απο τις δύο γέφυρές της.
Συγχαρητήρια στους συμμετέχοντες και μπράβο στους εθελοντές που βοήθησαν στη διοργάνωση.
Σχετικά Άρθρα
Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ευβοίας με την υποστήριξη του Δήμου Χαλκιδέων και του Δ.Ο.Α.Π.ΠΕ.Χ. , θα διοργανώσουν αγώνες Πετοσφαίρισης και Καλαθοσφαίρισης στο Κλειστό Γήπεδο ΔΑΚ “Μελίνα Μερκούρη” και αγώνες Ποδοσφαίρου στο Πάρκο Λαού. Οι αγώνες θα διεξαχθούν από 5 Φεβρουαρίου 2020 έως και 30 Μαρτίου 2020.