Δενδροφύτευση στο Ληλάντιο

3 Οκτ

Στα πλαίσια της περιβαλλοντικής εκπαίδευσης των μαθητών και της αισθητικής αναβάθμισης της περιοχής, η Δημοτική Ενότητα Ληλαντίων, σε συνεργασία με τους μαθητές των κατά τόπους σχολείων προέβει σε δεντροφυτεύσεις στην ευρύτερη περιοχή του Ληλαντίου:

Παρασκευή 1 Απριλίου 2011 : Φύλλα ( Καστέλι ) από τους μαθητές του Δημοτικού Σχολείου Φύλλων .

Δευτέρα 4 Απριλίου 2011 : Βασιλικό ( Είσοδος Βασιλικού – Γέφυρα ) από τους μαθητές του Λυκείου Βασιλικού.

Τετάρτη 6 Απριλίου 2011 : Μύτικας ( Δύο Πύργοι ) από τους μαθητές του Δημοτικού Σχολείου Μύτικα.

Ευχαριστούμε θερμά για την υποστήριξη, την συμμετοχή και την επιτυχία της δράσης.