Την Κυριακή 28 Ιουνίου 2020 και ώρα 16:00 έως 21:30 στο Δημοτικό Στάδιο Χαλκίδας, θα πραγματοποιηθεί το Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Στίβου Κ16 Παμπαίδων-Παγκορασίδων που διοργανώνει ο Σύνδεσμος των Ελληνικών Γυμναστικών και Αθλητικών Σωματείων (Σ.Ε.Γ.Α.Σ.) με την υποστήριξη του Δήμου Χαλκιδέων και του Δημοτικού Οργανισμού Άθλησης, Πολιτισμού και Περιβάλλοντος Χαλκίδας (Δ.Ο.Α.Π.ΠΕ.Χ.).
Συγχαρητήρια του δημάρχου για τον μαραθώνιο αγάπης
![Συγχαρητήρια του δημάρχου για τον μαραθώνιο αγάπης](https://doappex.dimoschalkideon.gr/wp-content/uploads/sites/3/2016/05/2-200x200.jpg)
Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθη την Κυριακή 15 Μαΐου στη Χαλκίδα το “CHALKIDA BRIDGES MARATHON” ο Λαϊκός Αγώνας Δρόμου, που είχε φιλανθρωπικό σκοπό.
Τον διοργάνωσε ο ΔΟΑΠΠΕΧ σε συνεργασία με τον Σύλλογο Πτυχιούχων Φυσικής Αγωγής και τα έσοδα που προέκυψαν από τις συμμετοχές θα διατεθούν στον Πανευβοϊκό Σύλλογο “Ο Καλός Σαμαρείτης” για την αγορά μαστογράφου.
Συμμετείχαν εκατοντάδες άτομα κάθε ηλικίας, οι οποίοι απέσπασαν το θερμό χειροκρότημα όλων των θεατών, που είχαν κατακλύσει την παραλία Χαλκίδας.
Τα θερμά συγχαρητήρια του προς όλους τους συμμετέχοντες εξέφρασε ο δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης, τονίζοντας ότι επρόκειτο για για διοργάνωση με “ιερό” σκοπό.
Παράλληλα, ο δήμαρχος ευχαρίστησε όλους όσοι συνέβαλαν στην διοργάνωση, όπως την ηγεσία και το προσωπικό του ΔΟΑΠΠΕΧ, τις αρμόδιες Διευθύνσεις του Δήμου (Καθαριότητας και Πράσινου), τους γυμναστές και άλλους εθελοντές, την Τροχαία Χαλκίδας, το Λιμεναρχείο, το ΕΚΑΒ, το Σώμα Σαμαρειτών, τους χορηγούς κ.λ.π.
Τόνισε ότι η βοήθειά τους ήταν καθοριστική για την άψογη διοργάνωση του Μαραθωνίου της Αγάπης.
Σχετικά Άρθρα
Μετά την κλήρωση των ομίλων για το πρωτάθλημα της Εθνικής Νέων Ανδρών που θα φιλοξενηθεί στη Χαλκίδα από 15 ως 24 Ιουλίου 2016 (υπενθυμίζουμε ότι η Ελλάδα κληρώθηκε στον Γ’ Όμιλο μαζί με τη Μεγάλη Βρετανία, την Ολλανδία, την Ιρλανδία, το Κόσοβο και την Αλβανία), Η ελληνική Ομοσπονδία Μπάσκετ κατάρτησε το ωρολόγιο πρόγραμμα των αγώνων, […]