Εκδήλωση για την επέτειο του Πολυτεχνείου

8 Νοέ
Την Παρασκευή 15 Νοεμβρίου 2019 και ώρα 11 π.μ. στο Δημοτικό Θέατρο
Παπαδημητρίου θα πραγματοποιηθεί η εκδήλωση του Μουσικού Γυμνασίου
Χαλκίδας με Λ.Τ. ¨Νίκος Σκαλκώτας" με τη συμμετοχή του 2ου και 3ου
Δημοτικού Σχολείου Νέας Αρτάκης για τον εορτασμό της εξέγερσης του
Πολυτεχνείου.

Εντυπωσιάζει η Έκθεση Αγιογραφίας στο Δημαρχείο της Χαλκίδας

Εγκαινιάστηκε την Πέμπτη 22 Ιουνίου στην ισόγεια αίθουσα ¨Αριστοτέλης” του Δημαρχείου Χαλκίδας, η Έκθεση Βυζαντινής Αγιογραφίας του Ευβοέα Γεωργίου Κ. Μπέσια, που οργανώνεται υπό την αιγίδα του Δήμου Χαλκιδέων και του Δημοτικού Οργανισμού Άθλησης, Πολιτισμού και Περιβάλλοντος Χαλκίδας. Στη διάρκεια των εγκαινίων τελέστηκε αγιασμός από τον πανοσιολογιότατο αρχιμανδρίτη π. Νεκτάριο Ευγενικό, ο οποίος συνεχάρη τον […]

Στη ΧΑΛΚΙΔΑ, το «Πανελλήνιο Πρωτάθλημα TAEKWONDO Εφήβων/Νεανίδων και Παίδων/Κορασίδων»
26 Οκτ

Η Ελληνική Ομοσπονδία ΤΑΕ ΚΒΟ ΝΤΟ, με την υποστήριξη του Δήμου Χαλκιδέων και του Δ.Ο.Α.Π.ΠΕ.Χ., διοργανώνουν το «Πανελλήνιο Πρωτάθλημα TAEKWONDO Εφήβων/Νεανίδων και Παίδων/Κορασίδων», που θα πραγματοποιηθεί στη Χαλκίδα, από τις 27 έως τις 31 Οκτωβρίου 2021, στο Κλειστό Γυμναστήριο Κανήθου «Τ.Καμπούρης» . Επισήμανση: Σύμφωνα με το υγειονομικό πρωτόκολλο της Ομοσπονδίας, δεν επιτρέπεται η είσοδος θεατών.