Ξεκίνησε η λειτουργία του Παραρτήματος του Δημοτικό Ωδείου Χαλκίδας «Ν. Σκαλκώτας», στο Πολιτιστικό Κέντρο (Αριστοτέλους 42), στην περιοχή του Κανήθου, για Πιάνο, Αρμόνιο, Κλασσική & Ηλεκτρική Κιθάρα..κ.ά. Για περισσότερες πληροφορίες στα τηλέφωνα: 2221021500 & 83702
Εκδήλωση Προσφυγικής Μνήμης στη Ν.Αρτάκη
![Εκδήλωση Προσφυγικής Μνήμης στη Ν.Αρτάκη](https://doappex.dimoschalkideon.gr/wp-content/uploads/sites/3/2016/09/mnimi-artaki-2-200x200.jpg)
20
Σεπ
Εκδήλωση Μνήμης «Ημέρα Εγκατάστασης Των Προσφύγων Αρτακηνών στη Ν.Αρτάκη Εύβοιας» θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 25 Σεπτεμβρίου 2016 και ώρα 19.30, στο θέατρο του προαύλιου χώρου του Δημαρχείου Ν.Αρτάκης.
Διοργάνωση:
ΔΟΑΠΠΕΧ, Δημοτική Ενότητα Ν.Αρτάκης.
Με τη συμπαράσταση του Συλλόγου Απανταχού Αρτακηνών Κυζικηνών.
Σχετικά Άρθρα
2ο Φεστιβάλ Παραδοσιακών Χορών, Κόκκινο Σπίτι, πλατεία Μάλλιου, Πολιτισμός, Χορευτικός Όμιλος Χαλκίδας
Ο Χορευτικός Όμιλος Χαλκίδας, σε συνεργασία με τον Οργανισμό Πολιτισμού του Δήμου Χαλκιδέων (ΔΟΑΠΠΕΧ), συνδιοργανώνουν ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΩΝ ΧΟΡΩΝ, για το Σάββατο 7 και την Κυριακή 8 Ιουλίου, και ώρα 21:00, στην πλατεία Μάλλιου (Κόκκινο Σπίτι).