20η Έκθεση Στατικού Μοντελισμού στη Χαλκίδα

Μπορεί να είναι εικόνα 8 άτομα και εξωτερικοί χώροι
Μπορεί να είναι εικόνα 9 άτομα
Μπορεί να είναι εικόνα 6 άτομα, όρθια άτομα και εσωτερικός χώρος
Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή για τη φωτογραφία.
Μπορεί να είναι εικόνα 3 άτομα και εξωτερικοί χώροι
Μπορεί να είναι εικόνα 11 άτομα, τζιπ και εξωτερικοί χώροι
Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή για τη φωτογραφία.

Πραγματοποιήθηκε η 20η Έκθεση Στατικού Μοντελισμού, κατά το Σάββατο 18 και την Κυριακή 19 Μαρτίου 2023, στη Δημοτική Πινακοθήκη «Δημήτριος Μυταράς», από τον Πανευβοϊκό Σύλλογο Μοντελιστών και τη συνδρομή του Δήμου Χαλκιδέων.Στην Έκθεση, την οποία επισκέφθηκε η Δήμαρχος Χαλκιδέων Έλενα Βάκα χθες, Κυριακή 19 Μαρτίου 2023, συμμετείχαν Σύλλογοι από όλη την Ελλάδα και συγκεκριμένα, το Αρχαιοπρεπές Οπλιτικό Άγημα «ΛΕΩΝΙΔΑΣ», αναπαριστώντας αρχαίους Έλληνες μαχητές, ο Αθηναϊκός Σύλλογος Αναπαραστάσεως Στρατιωτικών Στολών του Β΄ Παγκοσμίου Πολέμου, η Πολιτιστική Ομάδα Ιστορικής Αναβίωσης με αυθεντικά στρατιωτικά οχήματα του Β΄ Παγκοσμίου Πολέμου και του πολέμου της Κορέας και οι Σύλλογοι Αναπαραστάσεως Στολών και Ιστορικών Οχημάτων.Ο Πρόεδρος και τα μέλη του Συλλόγου ευχαρίστησαν τον Δήμο, για τη στήριξη και την παραχώρηση του χώρου και η Δήμαρχος συζήτησε την από κοινού διοργάνωση αντίστοιχης έκθεσης πανελλήνιας εμβέλειας.