Το 3ο Φεστιβάλ Παιδικών – Νεανικών Χορωδιών διοργανώνει ο Οργανισμός Πολιτισμού του Δήμου Χαλκιδέων, με τη Χορωδία Χρωμάτων, την Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου 2017 και ώρα 20.00, στο θέατρο Παπαδημητρίου, με είσοδο ελεύθερη. Συμμετέχουν: Οι Χορωδίες και τα Οργανικά Σύνολα του Μουσικού Σχολείου Χαλκίδας “Νίκος Σκαλκώτας” και η Χορωδία Χρωμάτων του ΔΟΑΠΠΕΧ.
«Χορευτικά Όνειρα», παράσταση της Δημοτικής Σχολής Χορού.
![«Χορευτικά Όνειρα», παράσταση της Δημοτικής Σχολής Χορού.](https://doappex.dimoschalkideon.gr/wp-content/uploads/sites/3/2023/06/ΑΦΙΣΑ-ΣΧΟΛΗ-ΧΟΡΟΥ-200x200.jpg)
15
Ιούν
Η Δημοτική Σχολή Χορού του ΔΟΑΠΠΕΧ, θα παρουσιάσει την παράσταση κλασικού & σύγχρονου χορού, με τίτλο: «ΧΟΡΕΥΤΙΚΑ ΟΝΕΙΡΑ».
Η παράσταση θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 17 Ιουνίου και ώρα 20:00, στο
Δημοτικό Θέατρο Παπαδημητρίου, με ελεύθερη είσοδο για το κοινό.
Σχετικά Άρθρα
Ο Δ.Ο.Α.Π.ΠΕ.Χ και το Δημοτικό Ωδείο Χαλκίδας ”Νίκος Σκαλκώτας” σας προσκαλούν στη Συναυλία Κιθάρας με τους Σπουδαστές του Καθηγητή, Δημήτρη Δερδενέ, που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 27 Μαίου 2017 και ώρα 8.00 μ.μ. το βράδυ, στο Θέατρο του Δημαρχιακού Μεγάρου Νέας Αρτάκης. Είσοδος ελεύθερη.