Παιδική Θεατρική παράσταση: «ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΤΗΣ ΓΙΑΓΙΑΣ»

21 Αυγ

Την Τετάρτη 23 Αυγούστου και ώρα 21:00, στο Θέατρο Ορέστη Μακρή (Πάρκο Λαού Χαλκίδας) θα παρουσιαστεί η θεατρική παράσταση «ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΤΗΣ ΓΙΑΓΙΑΣ»
Τιμή ταμείου: 7€ (παιδιά) & 10€ (μεγάλοι)
Τιμές προπώλησης: 7€ (έξω από το χώρο του θερινού Κινηματογράφου REX)

Διήμερες εκδηλώσεις για την απελευθέρωση της Εύβοιας
4 Απρ

Διήμερες εκδηλώσεις τιμής και μνήμης για την απελευθέρωση της Εύβοιας απο τον Τουρκικό Ζυγό, θα πραγματοποιηθούν 8 και 9 Απριλίου 2017, με τη συνεργασία του Δήμου Χαλκίδας, της ΟΠΣΕ, του ΔΟΑΠΠΕΧ και της Εταιρείας Ευβοϊκών Σπουδών. Το πρόγραμμα έχει ως εξής: Σάββατο 8 Απριλίου, 19.30 – Λαμπαδηδρομία απο το Κόκκινο Σπίτι με τη συνοδεία της […]

Ποιητική βραδιά «Ο Κύκλος των… Γέφυρες»
31 Αυγ

Ο ΔΟΑΠΠΕΧ σας προσκαλεί στην ποιητική βραδιά «Ο Κύκλος των… Γέφυρες», που θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 2 Σεπτεμβρίου 2016 και ώρα 21.00, στον αύλειο χώρο του Κόκκινου Σπιτιού. Συμμετέχουν: Παναγιώτης Βασιλείου, Κωνσταντίνα Δαούτη, Αλεξάνδρα Ζουμπαταίου, Δήμητρα – Βασιλεία Κόκκορη, Βασίλης Ντούρος.