Το Δημοτικό Σχολείο Γιαλτρών επισκέφθηκε το Πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής του ΔΟΑΠΠΕΧ.
Σεμινάρια Σχολικών Τροχονόμων- Αγιασμός στο Πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής
![Σεμινάρια Σχολικών Τροχονόμων- Αγιασμός στο Πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής](https://doappex.dimoschalkideon.gr/wp-content/uploads/sites/3/2017/09/36-200x200.png)
Επ’ ευκαιρία έναρξης της νέας σχολικής χρονιάς και με σκοπό την καλύτερη ενημέρωση και επιμόρφωση των Σχολικών Τροχονόμων, την Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017 και ώρα 10:00, στις εγκαταστάσεις του Πάρκου Κυκλοφοριακής Αγωγής του ΔΟΑΠΠΕΧ., θα πραγματοποιηθεί επιμορφωτικό σεμινάριο από τον Εκπαιδευτή του Π.Κ.Α. και το Διοικητή της Τροχαίας Χαλκίδας, σε συνεργασία με το Γραφείο Σχοίκών δραστηριοτήτων Α/θμιας Εκπ/σης Ν. Εύβοιας και την επιτροπή Α/θμιας Εκπ/σης του Δήμου Χαλκιδέων.
Πριν την έναρξη του σεμιναρίου, θα προηγηθεί η καθιερωμένη τελετή του Αγιασμού.
Σχετικά Άρθρα
Την Τρίτη 29 Αυγούστου και ώρα 21:00, στο Θέατρο Ορέστη Μακρή (Πάρκο Λαού Χαλκίδας) θα παρουσιαστεί η θεατρική παράσταση «ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ ΕΝ ΑΥΛΙΔΙ», (τραγωδία του Ευριπίδη) Πρωταγωνιστούν: Αιμίλιος Χειλάκης, Αθηνά Μαξίμου, Λένα Παπαληγούρα και οι Δήμητρα Βήττα, Ελεάνα Γεωργούλη, Σμαράγδα Κάκκινου, Άννα Κλάδη, Άννα Λάκη, Βάσια Λακουμέντα, Φραγκίσκη Μουστάκη, Δώρα Στυλιανέση, Μαρία Τζάνη. Τιμή εισιτηρίων 17 […]