Γίνε εθελοντής στο EVRIPOSNIGHTRUN 22

18 Μαρ

Ο Οργανισμός Άθλησης του Δήμου Χαλκιδέων, η Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας, η Ε.Α.Σ. ΣΕΓΑΣ Αν Στερεάς & Εύβοιας, η ΕΟΣΛΜΑΥ, σε συνεργασία με το Σύλλογο Δρομέων Εύβοιας και με τους συλλόγους κλασσικού αθλητισμού στον Δήμο Χαλκιδέων, συνδιοργανώνουν και προκηρύσσουν νυκτερινούς αγώνες δρόμου σε Δημόσιο Δρόμο στη Χαλκίδα, με την επωνυμία EVRIPOSNIGHTRUN 22.

Ο αγώνας έχει κοινωνικό χαρακτήρα και τα έσοδα θα διατεθούν αναλογικά με τις συμμετοχές εκάστου αθλητικού συλλόγου με καταστατική έδρα στον Δήμο Χαλκιδέων , για την προμήθεια αθλητικού ή άλλου υλικού.

Ως ημερομηνία διεξαγωγής ορίζεται το Σάββατο 14 Μάιου 2022 , με ώρα έναρξης 20:00  και θα περιλαμβάνει τα κάτωθι αγωνίσματα:

1. Αγώνας Δρόμου και δυναμικού βαδίσματος Υγείας 5,5 χλμ. Ανδρών-Γυναικών
  2. Αγώνας 10,5 χλμ quartermarathon Ανδρών – Γυναικών
  3. Αγώνας 1 χλμ Γυμνασίων
  4. Παιδικός αγώνας 1 χλμ. Δημοτικών Σχολείων και ΑΜΕΑ

ΓΙΝΕ ΕΘΕΛΟΝΤΗΣ

Αγαπητές φίλες, αγαπητοί μας φίλοι

Καλούμε  τον φίλαθλο κόσμο του Δήμου Χαλκιδέων αλλά και κάθε πολίτη που ενδιαφέρεται να διαθέσει λίγο από τον ελεύθερο χρόνο του, ώστε να συνδράμει  έμπρακτα και να γίνει κοινωνός και αρωγός της μεγάλης προσπάθειας του Δήμου μας, για  να οργανώσει και να διεξάγει με τη βέλτιστη επιτυχία το «EVRIPOSNIGHTRUN 22».

Δηλώσεις συμμετοχής / επιλογή:

Οι δηλώσεις συμμετοχής γίνονται δεκτές έως την Τετάρτη 4 Μαΐου 2022, οι οποίες υποβάλλονται με τους εξής τρόπους:

• Στο Τμήμα Άθλησης του Δ.Ο.Α.Π.ΠΕ.Χ. [Φαρμακίδου 15- Μέγαρο Κότσικα_ Χαλκίδα]
  • Μέσω ηλεκτρονικής φόρμας στη σελίδα https://evriposnightrun.gr/
  • Στα email: info@evriposnightrun.gr  και doappex@gmail.com.

Η αίτηση εθελοντισμού είναι διαθέσιμη από το ανωτέρω γραφείο καθώς και στην ιστοσελίδα https://evriposnightrun.gr/

Πληροφορίες: 2221355165 (Έφη Μαύρου), 6936126577 (Δεμερτζής Δημ.)

Επισήμανση: Σε όλους τους εθελοντές θα δοθεί στολή και  ειδική ταυτότητα.

Βασιζόμενοι στην κοινωνική ευαισθησία και εθελοντική συμπαράσταση των κατοίκων του Δήμου Χαλκιδέων και με δεδομένη την αγάπη για τον τόπο μας, ευελπιστούμε ότι ο καθένας μας από το δικό του μετερίζι θα συμβάλλει ενεργά στην επιτυχή διοργάνωση ενός μεγάλου αθλητικού γεγονότος για την Ελλάδα και την πόλη της Χαλκίδας, που για πρώτη φορά φιλοξενεί ένα Νυχτερινό Αγώνα Δρόμου με την επωνυμία: «EVRIPOSNIGHTRUN 22» .

ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΑΣ..!

Σημείωση: Η φόρμα εθελοντικής συμμετοχής ΕΔΩ
Κατάσταση Ομαδικών Εγγραφών ΕΔΩ