25ο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Compak Sporting

Άλλο ένα μεγάλο αθλητικό γεγονός, πρόκειται να λάβει χώρα στην ευρύτερη περιοχή του Δήμου Χαλκιδέων.

Πρόκειται για το «25ο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Compak Sporting», του οποίου η επίσημη τελετή έναρξης, θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 12 Ιουνίου 2019 και ώρα 19:30, στο Στρογγυλό της Παραλίας Χαλκίδας.

Οι αγώνες του 25ου Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Compak Sporting, θα διεξαχθούν από την Πέμπτη 13 μέχρι και την Κυριακή 16 Ιουνίου 2019, στο Σκοπευτήριο των Ψαχνών.

Η διοργάνωση φιλοξενεί 420 και πλέον αθλητές, από 27 Χώρες, επιπλέον των προπονητών και παραγόντων του αθλήματος.
Πρόκειται για ένα σημαντικό Ευρωπαϊκό Αθλητικό γεγονός, το οποίο για πρώτη φορά φιλοξενείται στο Ν. Εύβοιας.