2ο Διεθνές meeting Ρυθμικής Γυμναστικής «IRINI CUP» – Chalkida 2019

CHALKIDA 2019

10-12 Μαΐου 2019

2ο Διεθνές meeting Ρυθμικής Γυμναστικής

Το αθλητικό Σωματείο Α.Σ.ΕΙΡΗΝΗ ΧΑΛΚΙΔΑΣ, διοργανώνει για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά το 2ο Διεθνές meeting Ρυθμικής Γυμναστικής «IRINI CUP«- Chalkida 2019 στη Χαλκίδα στις 10-12 Μαΐου 2019, στο κλειστό γυμναστήριο Κανήθου «Τάσος Καμπούρης», υπό την αιγίδα της Ελληνικής Γυμναστικής Ομοσπονδίας, του Δήμου Χαλκιδεων και του Δημοτικού Οργανισμού Άθλησης Πολιτισμού & Περιβάλλοντος Χαλκίδας (ΔΟΑΠΠΕΧ).

Στην διοργάνωση θα φιλοξενηθούν 500 περίπου αθλήτριες όλων των κατηγοριών από την Ελλάδα αλλά και το εξωτερικό (Ρωσία, Αγγλία, Γερμάνια, Κύπρο, Ισραήλ), που θα αγωνιστούν σε ατομικά και ομαδικά προγράμματα. Την Παρασκευή στις 10 Μαΐου και ώρα 21:15 θα γίνει η Τελετή Έναρξης των αγώνων.

Επίσης, την Κυριακή 12 Μαΐου και ώρα 13:00  θα παρακολουθήσουμε την Εθνική Ομάδα Ensemble της Ελλάδας που σε λίγες μέρες θα αγωνιστεί στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα.

Την ευθύνη όλης της διοργάνωσης, έχει η Ειρήνη Αϊνδιλή, Ολυμπιονίκης του Σίνδεϋ.

Η τελετή έναρξης των αγώνων θα γίνει την Παρασκευή 10 Μαΐου και ώρα 21:00 και η τελετή λήξης 12 Μαΐου και ώρα 21:30.

Σας περιμένουμε όλους στον αγώνα για να παρακολουθήσουμε μαζί τα «αστέρια» της Ρυθμικής Γυμναστικής.

Είσοδος ελεύθερη.