Διεθνή πιστοποιητικά διαδρομών για το «4ο Chalkida Bridges Marathon»

3 Οκτ

Όπως ήδη έχει ανακοινωθεί ο αγώνας, για πρώτη φορά, έχει επίσημα ενταχθεί στο καλεντάρι και τελεί υπό την αιγίδα του ΣΕΓΑΣ, ο οποίος έχει την επίβλεψη και πιστοποίηση των διαδρομών και συνδιοργανώνουν ο ΔΟΑΠΠΕΧ., η Ε.Α,Σ. ΣΕΓΑΣ Αν Στερεάς & Εύβοιας, οι σύλλογοι στίβου του Δήμου Χαλκιδέων και σε συνεργασία με τον Πανευβοϊκό Σύλλογο «ο Καλός Σαμαρείτης».
Εξ αυτού του λόγου, μας κοινοποιήθηκε το «Διεθνές Πιστοποιητικό Μέτρησης» (International Measurement Certificate) και των δυο μεγάλων διαδρομών του «4ου Chalkida Bridges Marathon» (21,1 και 6χλμ), από τους διεθνείς οργανισμούς: AIMS-Association of International Marathons and Diastance Race (Διεθνής Σύνδεσμος Μαραθωνίων και Αγώνων Αποστάσεων) και τον IAAF- International Association of Athletic Federations (Διεθνής Ένωση Αθλητικών Ομοσπονδιών).