Dirt Games Challenge: 35 οδηγοί, μια χωμάτινη διαδρομή, ένα μοναδικό θέαμα

22 Οκτ

Το Dirt Games Challenge επέστρεψε στην Πίστα Μηχανοκίνητου Αθλητισμού Χαλκίδας, απο όπου ξεκίνησε πέρυσι. Την Κυριακή το πρωί, όσοι βρέθηκαν εκεί, είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν αναμετρήσεις ανάμεσα σε 18 αυτοκίνητα και 17 φόρμουλες, σε μια χωμάτινη διαδρομή, με στόχο τον καλύτερο χρόνο.
Την διοργάνωση είχε αναλάβει το ΑΣΜΑ, με τη στήριξη του Οργανισμού Άθλησης του Δήμου Χαλκιδέων και την έγκριση της OMAE «official» .

Ο αγώνας ολοκληρώθηκε χωρίς προβλήματα, και το θέαμα ήταν μοναδικό για τους λάτρεις του μηχανοκίνητου αθλητισμού.

Φωτογραφίες μπορείτε να βρείτε στο facebook, στη σελίδα του Gohalkida

(φωτογραφίες απο τον Γ.Παπανικολάου)