Ελεύθερη άθληση στα “Summer Camp” του Δήμου Χαλκιδέων

Την Πέμπτη 25/06/2020 πραγματοποιήθηκε συνάντηση με θέμα τη λειτουργία των «καλοκαιρινών camp» στις αθλητικές εγκαταστάσεις του ΔΟΑΠΠΕΧ, παρουσία της Προέδρου του ΔΟΑΠΠΕΧ, Ελένης Αϊδίνη, μελών του ΔΣ και προπονητών των Αθλητικών Σωματείων.

Για πρώτη χρονιά, η άθληση θα είναι ελεύθερη,χωρίς καμία οικονομική επιβάρυνση για τουςαθλούμενους, καθώς ο Οργανισμός δεν θα εισπράξει το αντίτιμο χρήσης των αθλητικών εγκαταστάσεων, πλην του Κολυμβητηρίου, όπου και για αυτό όμως ελήφθη η μέριμνα για ελεύθερη χρήση σε ΑΜΕΑ και μακροχρόνια ανέργους.

Επίσης αποφασίστηκε οι υπεύθυνοι προπονητές των summer camp, θα πρέπει απαραίτητα να είναι απόφοιτοι των ΤΕΦΑΑ ή να διαθέτουν άδεια ασκήσεως επαγγέλματος.