Εργασίες συντήρησης Γηπέδων Ποδοσφαίρου με φυσικό χλοοτάπητα

25 Μαΐ

Στο πλαίσιο του ετήσιου προγράμματος συντήρησης Δημοτικών γηπέδων ποδοσφαίρου με φυσικό χλοοτάπητα, εφαρμόσαμε στοχευμένες επισπορές μικρής ή μεγάλης κλίμακας ανάλογα με τις ανάγκες και την κατάσταση των αγωνιστικών χώρων, από τις 16 έως 23 Μαΐου, στα παρακάτω γήπεδα:
Βασιλικού , Αγ. Νικολάου, Ν. Λαμψάκου, Αλεξάνδρου και Ν. Αρτάκης .
Το πρόγραμμα θα ολοκληρωθεί κατά το προσεχές διάστημα, με την επισπορά στα γήπεδα του Σταδίου Χαλκίδας, Τσαλίκη – Παπίλα και Αφρατίου.
Παράλληλα αποκαταστάθηκαν βλάβες ή αντικαταστάθηκαν μέρη του συστήματος άρδευσης των γηπέδων όπως αντλίες, εκτοξευτήρες ποτίσματος (μπεκ) και προγραμματιστές, με αποτέλεσμα αυτή την στιγμή τα συστήματα αυτά να λειτουργούν άριστα.
Επιπλέον συνεργείο και μηχανήματα του ΔΟΑΠΠΕΧ, συντήρησαν το συνθετικό χλοοτάπητα του Ενωσιακού γηπέδου ποδοσφαίρου, προκειμένου αυτό να είναι στην καλύτερη δυνατή κατάσταση για την διεξαγωγή της τελικής φάσης του κυπέλου ποδοσφαίρου γυναικών.
Η προσπάθειά μας αυτή επικουρείται από την Δνση τεχνικών υπηρεσιών του Δήμου Χαλκιδέων και ιδιαίτερα από τον Αντιδήμαρχο κ. Βασίλη Καθαροσπόρη, με την διάθεση ενός χειριστή χλοοκοπτικού μηχανήματος.