Εργασίες Βελτίωσης Δημοτικών Γηπέδων του Δήμου Χαλκιδέων

30 Απρ

Συντονισμένες παρεμβάσεις για τη βελτίωση της λειτουργικότητας των δημοτικών γηπέδων του Δήμου Χαλκιδέων πραγματοποιήθηκαν από τον Δημοτικό Οργανισμό Άθλησης, Πολιτισμού και Περιβάλλοντος Χαλκίδας (Δ.Ο.Α.Π.ΠΕ.Χ.). Συγκεκριμένα στα δημοτικά γήπεδα της Δροσιάς, του Αγίου Νικολάου, της Νέας Λαμψάκου, του Βασιλικού, του Καλοχωρίου-Παντειχίου και των Φύλλων συντηρήθηκαν και επισκευάστηκαν όλες οι ηλεκτρολογικές εγκαταστάσεις, με αποκατάσταση των προβλημάτων στους πίνακες και στα καλώδια, και συνδέθηκαν προβολείς με τοποθέτηση νέων φωτιστικών σωμάτων. Επιπλέον, εργασίες πραγματοποιήθηκαν στα αποδυτήρια των γηπέδων με αποκατάσταση των οροφών, συντήρηση των ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων και ελαιοχρωματισμούς στον εσωτερικό και εξωτερικό χώρο τους. Τέλος τα συνεργεία προχώρησαν στον καθαρισμό και την περιποίηση των χλοοταπήτων, και εφαρμόστηκε διαδικασία επισποράς και λίπανσης, προκειμένου να επιτευχθεί η βελτίωση της εικόνας, της απόδοσης και της αντοχής τους στη συχνή χρήση. Αντίστοιχες παρεμβάσεις θα πραγματοποιηθούν κατά τις επόμενες μέρες στα υπόλοιπα δημοτικά γήπεδα και σε όλες τις αθλητικές εγκαταστάσεις του Δήμου Χαλκιδέων.