Αισιόδοξος, ο Πρόεδρος της ΕΟΚ, κ.Βασιλακόπουλος για την επιτυχία της διοργάνωσης του Eurobasket

23 Μαΐ

Συνάντηση με τον πρόεδρο της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαίρισης Γιώργο Βασιλακόπουλο είχε το Σάββατο 21 Μαΐου ο δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης. Η συνάντηση έγινε στη Χαλκίδα και αφορούσε στη διεξαγωγή του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Μπάσκετ Νέων Ανδρών, που έχει προγραμματιστεί για το διάστημα από 14 μέχρι 25 Ιουλίου 2016 στη Χαλκίδα.
Συζητήθηκαν κυρίως οργανωτικά ζητήματα και μάλιστα ο δήμαρχος ενημέρωσε τον πρόεδρο της ΕΟΚ ότι ήδη ξεκίνησαν οι εργασίες αναμόρφωσης των Κλειστών Γυμναστηρίων που θα χρησιμοποιηθούν για τις προπονήσεις και τους αγώνες των ομάδων του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος. Επίσης, ο δήμαρχος είπε ότι θα καταβληθεί κάθε δυνατή προσπάθεια για να οργανωθούν άψογα οι τελετές έναρξης και λήξης του τουρνουά.
Ο Γιώργος Βασιλακόπουλος εξέφρασε την απόλυτη εμπιστοσύνη στην Δημοτική Αρχή και δήλωσε αισιόδοξος ότι η διοργάνωση θα στεφθεί με απόλυτη επιτυχία.

vasilakopoulos-pagwnis -1