Η Χαλκίδα, έτοιμη να υποδεχτεί το Eurobasket 2016 U20

Έτοιμα τα πάντα για να υποδεχτεί η πόλη μας το πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα μπάσκετ νέων ανδρών!! Κλειστό Κανήθου !! Ανακαινισμένο Και καθαρό !!!

Αγώνες Στίβου Εαρινό Πρωτάθλημα Διαχρονικών Αθλητών
27 Μαΐ

Μια μεγάλη αθλητική διοργάνωση θα λάβει χώρα στη Χαλκίδα, την Κυριακή 28 Μάη, στις 15.30, στο Δημοτικό Στάδιο της πόλης. Πρόκειται για τους αγώνες στίβου του “Εαρινού Πρωταθλήματος Διαχρονικών Αθλητών” και 4 αγωνίσματα κατηγορίας Παμπαίδων Β’ και Παγκορασίδων, με κριτές του ΣΕΓΑΣ. Διοργάνωση ΠΑΣΥΔΑΣ και ΔΟΑΠΠΕΧ.

Η τέχνη του γκράφιτι σε αθλητικές εγκαταστάσεις του Δήμου Χαλκίδας
19 Απρ

Την τέχνη του δρόμου, τα γκράφιτι, που αποτελούν δοκιμασμένη μέθοδο σε λερωμένους χώρους, επιστράτευσε ο Δήμος Χαλκιδέων για να αλλάξει την εσωτερική εικόνα σε επιφάνειες κτιρίων. Πρόκειται για τις αθλητικές εγκαταστάσεις στο ΔΑΚ Χαλκίδας, που είχαν υποστεί εσωτερική ρύπανση από ανεξέλεγκτα μουτζουρώματα και στις οποίες χρησιμοποιήθηκε η τέχνη του γκράφιτι. Ο Δήμος Χαλκιδέων προτίθεται να […]