Μαραθώνιος Χαλκίδας 2017 – Συγχαρητήρια σε όλους

Μαραθώνιος Χαλκίδας 2017 - Συγχαρητήρια σε όλους
9 Οκτ

Με επιτυχία και συμμετοχές που ξεπέρασαν κάθε προσδοκία, διεξήχθη χθες ο «4ος Μαραθώνιος Χαλκίδας», όπου μικροί και μεγάλοι έγιναν μια αγκαλιά και η αγάπη έκοψε το νήμα.
Όπως είχαμε ανακοινώσει, ο αγώνας, για πρώτη φορά, είχε επίσημα ενταχθεί στο καλεντάρι του ΣΕΓΑΣ, ο οποίος είχε την επίβλεψη και πιστοποίηση των διαδρομών, από τους διεθνείς οργανισμούς: AIMS-Association of International Marathons & Diastance Race (Διεθνής Σύνδεσμος Μαραθωνίων και Αγώνων Αποστάσεων) και τον IAAF- International Association of Athletic Federations (Διεθνής Ένωση Αθλητικών Ομοσπονδιών).
Τον αγώνα συνδιοργάνωσαν ο Δήμος Χαλκιδέων, ο ΔΟΑΠΠΕΧ., η Ε.Α,Σ. ΣΕΓΑΣ Αν Στερεάς & Εύβοιας, οι σύλλογοι στίβου του Δήμου Χαλκιδέων, σε συνεργασία με τον Πανευβοϊκό Σύλλογο «ο Καλός Σαμαρείτης».
Σημαντική ήταν η συμβολή της Τροχαίας Χαλκίδας, του Λιμεναρχείου, της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας, του ΟΛΝΕ, του ΕΚΑΒ, του Νοσοκομείου Χαλκίδας, καθώς επίσης και του Σώματος Σαμαρειτών, της Ομάδας Έρευνας και Διάσωσης, της Λέσχης Ευρίπου 4Χ4, των Ποδηλατών της Χαλκίδας, και των εκατοντάδων εθελοντών που στήριξαν ψυχή τε και σώματι των Μαραθώνιο.
Θυμίζουμε πως τα έσοδα από τον αγώνα θα δοθούν για την αγορά ειδικής ράμπας για ΑμεΑ, για πρόσβαση στη θάλασσα.
Πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες !!!

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ-ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ
1000Μ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΑΓΟΡΙΑ
1ος Μίσχος Κωνσταντίνος 4.05
2ος Χατζηβασιλείου Παναγιώτης 5.09
3ος Χαλάτσης Κωνσταντίνος 5.13

1000μ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1η Τσάπαλη Αντωνία 4.22
2η Γαραντζόγιαννη Θέτιδα 4.23
3η Θάνου Αναστασία 4.35

1000μ ΓΥΜΝΑΣΙΑ ΑΓΟΡΙΑ
1ος Αποστόλου Αθανάσιος 3.42
2ος Σταματίου Δημήτρης 3.45
3ος Παπαθεοδώρου Ιωάννης 3.57
3ος Ρουσούλης Κωνσταντίνος 3.57

1000μ ΓΥΜΝΑΣΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1η Γλωσσιώτη Κωνσταντίνα 3.58
2η Κοκοπίπη Βασιλική 4.02
3η Τσάπαλη Αγγελική 4.27

Τα αποτελέσματα των αγώνων, 21.1χλμ και 6χλμ., μπορείτε να δείτε ΕΔΩ

Φωτογραφικό υλικό θα βρείτε στη σελίδα του ΔΟΑΠΠΕΧ στο facebook, gohalkida καθώς και στη σελίδα, Chalkida Marathon.