Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε το Junior Masters 2017 στον Όμιλο Αντισφαίρισης Χαλκίδας

15 Νοέ

Στο πρωτάθλημα συμμετείχαν οι 8 καλύτεροι αθλητές με βάση τη βαθμολογία τους στις κατηγορίας Αγόρια & Κορίτσια 12-14-16 και 18 ετών.

Ο Πρόεδρος της Ε.Φ.Ο.Α. κ. Σπύρος Ζαννιάς κατά τη διάρκεια της διοργάνωσης είχε συναντήσεις με τον Δήμαρχο Χαλκιδέων κ. Χρήστο Παγώνη, την Πρόεδρο της ΔΟΑΠΠΕΧ κα. Λίλιαν Ζλακώνη και τον Διευθυντή της ΔΟΑΠΠΕΧ κ. Φώτιο Γκούνη.

Ο Πρόεδρος της Ε.Φ.Ο.Α. κ. Σπύρος Ζαννιάς δήλωσε: Εκ μέρους του Δ.Σ. της Ε.Φ.Ο.Α., της Εθνικής Επιτροπής Διοίκησης και ολόκληρης της Οικογένειας του Τένις, συγχαίρω τον Όμιλο Αντισφαίρισης Χαλκίδας, για την σαραντάχρονη παρουσία του στον Ελληνικό Αθλητισμό. Η διαχρονική συμμετοχή του Σωματείου μας, με εκατοντάδες δράσεις, επιβεβαιώνει την προσφορά του και τις Διοικήσεις του. Επιβεβαιώνει ακόμη το Δήμο Χαλκιδέων, ο οποίος στέκεται σαράντα χρόνια και στηρίζει τον Ο.Α.Χ., με αγάπη και ουσιαστική βοήθεια.

Ιδιαίτερη μνεία θέλω να κάνω στον Δήμαρχο κ. Χρήστο Παγώνη, με τον οποίο συναντήθηκα και ενδιαφέρεται με πάθος για τον Αθλητισμό. Η Διοίκηση του Ο.Α.Χ., με Πρόεδρο τον κ. Γρηγόρη Δάσκο, εξωράισε και ανέδειξε την εγκατάσταση σε κόσμημα για την Εύβοια αλλά και για την Ελλάδα.

Η φιλοξενία των 64αρων καλύτερων αθλητών μας junior’s ήταν άψογη, όπως και η διοργάνωση. Δώρα για τα παιδιά, χορηγοί με αγάπη για το Σωματείο και τα παιδιά, παρουσία του Δήμου και της τοπικής κοινωνίας.

Ευχαριστούμε τον Ο.Α.Χ.!

Οι τρεις πρώτοι νικητές των Masters 2017:

Αγόρια 12 ετών:

Μτσελτλιτζε Ελένη ΑΟΑ Σταυρούπολης Ίφιτος
Χαραλαμπίδη Γαβριέλλα ΑΟΑ Πατρών
Νικολοπούλου Ναταλία ΑΟΑ Φιλοθέης

Από το Γραφείο Τύπου της Ε.Φ.Ο.Α.