Στη Χαλκίδα ο αγώνας Γυναικών Ελλάδας – Βουλγαρίας, για το Eurobasket 2017

14 Νοέ

Στη Χαλκίδα, το Σάββατο 19 Νοεμβρίου 2016, θα πραγματοποιηθεί ο προκριματικός αγώνας για το Eurobasket 2017, των Εθνικών Ομάδων Γυναικών Ελλάδας – Βουλγαρίας, στο Κλειστό Γυμναστήριο Κανήθου «Τ.Καμπούρης», στις 16.00.

Να σημειωθεί ότι, πραγματοποιήθηκε στο Μόναχο η κλήρωση των προκριματικών του Ευρωμπάσκετ Γυναικών 2017. Η Ελλάδα κληρώθηκε στον Στ’ Όμιλο με τις Ρωσία, Βουλγαρία και Ελβετία.

Οι εννέα νικήτριες ομάδες των ομίλων και οι έξι καλύτερες δεύτερες θα προκριθούν στο Ευρωμπάσκετ 2017 που θα φιλοξενηθεί στην Τσεχία, η οποία ως οικοδέσποινα έχει ήδη εξασφαλίσει τη θέση της στη διοργάνωση.