Στον αγώνα ορεινής ποδηλασίας ο Δήμαρχος Χαλκιδέων

21 Νοέ

Εντυπωσιακή ήταν η συμμετοχή στο 7ο Masterbike MTB OPEN Race που διεξήχθη την Κυριακή 20 Νοεμβρίου στην περιοχή του Αφρατίου, του Δήμου Χαλκιδέων.
Συμμετείχαν περίπου 400 ποδηλάτες κάθε ηλικίας, τους οποίους ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης, που έδωσε και την εκκίνηση του αγώνα ορεινής ποδηλασίας, συνεχάρη, ευχόμενος να απολαύσουν και την υπέροχη διαδρομή μέσα στην φύση.
Παράλληλα, ο Δήμαρχος είπε ότι η Δημοτική Αρχή στηρίζει τέτοιες πρωτοβουλίες που προάγουν την αθλητική ιδέα.
Τον αγώνα υποστήριξαν ο ΔΟΑΠΠΕΧ, ο Πολιτιστικός Σύλλογος Αφρατίου και τοπικές επιχειρήσεις.