Συνέντευξη τύπου για την Ανάβαση Ριτσώνας

28 Μαρ

Συνέντευξη τύπου θα παραχωρήσουν οι διοργανωτές και συμμετέχοντες φορείς, για την Ανάβαση της Ριτσώνας, τη Δευτέρα 3 Απριλίου 2017 και ώρα 19.00, στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημαρχείου στην παραλία Χαλκίδας, στον 1ο όροφο.

Η ιστορική Ανάβαση Ριτσώνας θα αποτελέσει για άλλη μια χρονιά τον εναρκτήριο γύρο του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Αναβάσεων και θα διεξαχθεί το διήμερο 8 και 9 Απριλίου. Την ευθύνη της διοργάνωσης έχει και φέτος το Αγωνιστικό Σωματείο Μηχανοκίνητου Αθλητισμού (ΑΣΜΑ), ενώ στο πλευρό του θα βρίσκεται ο Δημοτικός Οργανισμός Άθλησης Πολιτισμού Περιβάλλοντος Χαλκίδας (Δ.Ο.Α.Π.ΠΕ.Χ.), στηρίζοντας έμπρακτα το σημαντικό αυτό γεγονός για την ευρύτερη περιοχή της Χαλκίδας.