Ματαίωση της ορχήστρας στα Κούλουμα Ν.Αρτάκης

1 Μαρ

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε, ότι λόγω προβλήματος που δημιουργήθηκε κατά την προσέλευση της ορχήστρας απο την Αθήνα, που είχε προγραμματιστεί να πλαισιώσει τα Κούλουμα την Καθαρά Δευτέρα, στη Ν.Αρτάκη, δεν κατέστη δυνατή η παρουσία της κατά την προγραμματισμένη ώρα, 11.30 το πρωί. Η ορχήστρα με ευθύνη που βαραίνει αποκλειστικά την ίδια, έφτασε στο χώρο της εκδήλωσης στις 14.00 το μεσημέρι, με αποτέλεσμα η συναυλία να μην πραγματοποιηθεί.
Να σημειωθεί, ότι απο τη μεριά του ΔΟΑΠΠΕΧ είχαν γίνει όλες οι απαραίτητες ενέργειες, όπως και στις υπόλοιπες Δ.Ε., για τον εορτασμό της Κ.Δευτέρας, με χορήγηση σαρακοστιανών εδεσμάτων και κάλυψης του ήχου και της ορχήστρας. Παρά την ενημέρωση απο τη μεριά μας, των μελών της ορχήστρας για την ώρα διεξαγωγής της εκδήλωσης, όπως αναφέρουμε παραπάνω τους λόγους, οδηγηθήκαμε στην ματαίωση της συναυλίας.