Ενημερωτικές εκδηλώσεις για το έργο του Φυσικού Αερίου στη Χαλκίδα – Υποβολή αιτήσεων σύνδεσης

Ενημερωτικές εκδηλώσεις για το έργο του Φυσικού Αερίου στη Χαλκίδα - Υποβολή αιτήσεων σύνδεσης
30 Οκτ

Η ΔΕΔΑ (θυγατρική της ΔΕΠΑ Υποδομών), ο Δήμος Χαλκιδέων και ο Δημοτικός
Οργανισμός Άθλησης Πολιτισμού και Περιβάλλοντος Χαλκίδας (Δ.Ο.Α.Π.ΠΕ.Χ.) συνδιοργανώνουν ενημερωτικές εκδηλώσεις για το κοινό, με στόχο την έγκυρη και υπεύθυνη πληροφόρηση των πολιτών για το έργο επέκτασης του δικτύου διανομής φυσικού αερίου στη Χαλκίδα.

Οι εκδηλώσεις θα λάβουν χώρα την Τετάρτη 1 η Νοεμβρίου 2023 και ώρες:
 10.00-14.00, στη Συνεδριακή Αίθουσα του Δήμου Χαλκιδέων (Αβάντων 50, 1 ος όροφος)
 17.00-20.00, στην Αίθουσα Δημοτικού Θεάτρου Παπαδημητρίου (Σιώκου 1)

Κατά τη διάρκεια των προγραμματισμένων εκδηλώσεων, οι πολίτες θα έχουν την ευκαιρία να ενημερωθούν για το έργο και τις δράσεις της εταιρείας, να λάβουν αναλυτικές πληροφορίες για τα οφέλη του φυσικού αερίου και τη διαδικασία σύνδεσης με το δίκτυο, καθώς και να υποβάλλουν αίτηση σύνδεσης με το δίκτυο.