Η τέχνη του γκράφιτι σε αθλητικές εγκαταστάσεις του Δήμου Χαλκίδας

19 Απρ

Την τέχνη του δρόμου, τα γκράφιτι, που αποτελούν δοκιμασμένη μέθοδο σε λερωμένους χώρους, επιστράτευσε ο Δήμος Χαλκιδέων για να αλλάξει την εσωτερική εικόνα σε επιφάνειες κτιρίων.
Πρόκειται για τις αθλητικές εγκαταστάσεις στο ΔΑΚ Χαλκίδας, που είχαν υποστεί εσωτερική ρύπανση από ανεξέλεγκτα μουτζουρώματα και στις οποίες χρησιμοποιήθηκε η τέχνη του γκράφιτι.
Ο Δήμος Χαλκιδέων προτίθεται να αντιμετωπίσει κατά τον ίδιο τρόπο και άλλες επιφάνειες, είτε σε δημοτικά κτίρια είτε σε κοινόχρηστους χώρους.