Κατέπληξε τη Χαλκίδα η Big Band της Στρατιωτικής Μουσικής Φρουράς Αθηνών

Αφιέρωμα στην ελληνική ρετρό μουσική περιελάμβανε η συναυλία με την μπάντα της Στρατιωτικής Μουσικής Φρουράς Αθηνών, που διοργανώθηκε στην πλατεία Μάλλιου το Σάββατο 8 Ιουλίου, από τον Δημοτικό Οργανισμό Άθλησης Πολιτισμού και Περιβάλλοντος του Δήμου Χαλκιδέων.
Το πρόγραμμα περιελάμβανε μουσικό ταξίδι στο χθες, με τραγούδια που δεν ξεχνιούνται και που μένουν ανεξίτηλα στο πέρασμα του χρόνου.
Προηγουμένως ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης προσέφερε στον Διοικητή της Στρατιωτικής Μουσικής Φρουράς Αθηνών, ταγματάρχη Ευγένιο Κωστόπουλο αναμνηστικό με το σήμα του Δήμου και εκείνος, ανταποδίδοντας, απένειμε μουσικό υλικό της μπάντας.
Με την ευκαιρία ο Δήμαρχος ευχαρίστησε θερμά για τη συμμετοχή της μπάντας στις πολιτιστικές εκδηλώσεις του Δήμου Χαλκιδέων, καθώς επίσης και όλα τα μέλη της.