Σύμβαση συντήρησης Δημοτικού Ωδείου “Ν. Σκαλκώτας”

Από τον Δήμαρχο Χαλκιδέων Χρήστο Παγώνη και τον ανάδοχο Σάββα Καπελάκο υπογράφηκε η σύμβαση για τη συντήρηση του Δημοτικού κτιρίου στο οποίο στεγάζεται το Ωδείο “Ν. Σκαλκώτας”, επί της οδού Κριεζή.
Πρόκειται για έργο στο οποίο προβλέπεται να εκτελεστούν εργασίες οικοδομικές και ηλεκτρομηχανολογικές. Λόγω της φύσης του χώρου (Δημοτικό Ωδείο) και προκειμένου αυτό να λειτουργεί οι εργασίες που επηρεάζουν την λειτουργία του (π.χ. εσωτερικές), θα εκτελούνται κατά το δυνατόν στις ημέρες που αυτό θα είναι κλειστό (μη εργάσιμες ημέρες) ή τις αργίες .
Η συνολική προθεσμία εκτέλεσης ή περαίωσης του συνόλου των εργασιών και αποπεράτωσης του έργου, ορίστηκε σε δύο μήνες από την υπογραφή της σύμβασης.