Ξεκινάει σήμερα το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Shotokan karate 2016

25 Νοέ

Ξεκινάει σήμερα Παρασκευή 25 Νοεμβρίου, στις 14:00 το μεσημέρι, στο Κλειστό Κανήθου στη Χαλκίδα, το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Shotokan karate 2016, που θα ολοκληρωθεί το απόγευμα της Κυριακής 27 Νοεμβρίου.
Στο πλαίσιο αυτής της διοργάνωσης, ο δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης παρέθεσε δείπνο το βράδυ της Πέμπτης 24/11 στους επικεφαλής των αποστολών και στους εκπροσώπους της Ομοσπονδίας. Παράλληλα, δόθηκαν αναμνηστικά του Δήμου στον επίτιμο πρόεδρο της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καράτε Γ. Γερόλυμπο, τον εκπρόσωπο της Ευρωπαϊκής Ομοσπονδίας, των διαιτητών κ.α.
Στη διάρκεια της τελετής απηύθυνε σύντομο χαιρετισμό ο δήμαρχος Χρήστος Παγώνης, ο οποίος αφού καλωσόρισε τους ξένους εκπροσώπους στη Χαλκίδα, ευχήθηκε καλή διαμονή σε όλους, υπογραμμίζοντας ότι οι εκπρόσωποι του Δήμου και του ΔΟΑΠΠΕΧ θα είναι κοντά τους, στη διάρκεια του Πρωταθλήματος, παρέχοντας κάθε διευκόλυνση στη διοργάνωση. Σημειώνεται ότι η τελετή έναρξης των αγώνων έχει προγραμματιστεί για τις 14:30 το μεσημέρι του Σαββάτου 26 Νοεμβρίου.