Επίσκεψη του Δημοτικού Σχολείου Δροσιάς στο Πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής του Δ.Ο.Α.Π.ΠΕ.Χ.

Πραγματοποιήθηκε σήμερα Δευτέρα 6 Ιουνίου 2022 επίσκεψη του Δημοτικού Σχολείου Δροσιάς και συγκεκριμένα η Β’ τάξη στο Πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής του Δ.Ο.Α.Π.ΠΕ.Χ.

Επίσκεψη του 2ου Δημοτικού Σχολείου Νέας Αρτάκης στο Πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής του Δ.Ο.Α.Π.ΠΕ.Χ.
18 Νοέ

Πραγματοποιήθηκε σήμερα Πέμπτη 18 Νοεμβρίου 2021 επίσκεψη του 2ου Δημοτικού Σχολείου Νέας Αρτάκης και συγκεκριμένα η Δ’ τάξη στο Πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής του Δ.Ο.Α.Π.ΠΕ.Χ. .

Έχει πλάκα να πετάς ... όχι όμως σκουπίδια - Γίνε εθελοντής στον Δήμο Χαλκιδέων – Καθάρισε μαζί μας τις παραλίες μας
18 Μαΐ

Ο Δήμος Χαλκιδέων και η Διεύθυνση Καθαριότητας & Ανακύκλωσης καλεί ευαισθητοποιημένους πολίτες, συλλόγους και σωματεία, να στηρίξουν εθελοντικά την εκστρατεία καθαρισμού των παραλιών του Δήμου, ενόψει της καλοκαιρινής περιόδου. Όπως ανέφερε ο Αντιδήμαρχος Καθαριότητας Β. Τουχτίδης, στόχος της εκστρατείας είναι η ευαισθητοποίηση των πολιτών για την προστασία του περιβάλλοντος και ταυτόχρονα η δημιουργία δεσμών, ανάμεσα […]